������� joomla - ������� ��������� ������� joomla. � ����� ���� mobizoo.ru - ����� ��������� ���������

Що потрібно знати при будівництві лазні?

Ви можете собі уявити хоч одну дачу, покликану забезпечувати максимально комфортний і корисний відпочинок, без лазні? Баня — серце будь-якого дачної ділянки, а також цвях програми під назвою «Відпочинок в кінці тижня». Тому будівництво лазні на дачі, якщо такої ще немає, — найнеобхідніший пункт в облаштуванні ділянки. До того ж, ці процедури дуже сприятливо впливають на здоров’я!
З чого почати будівництво лазні на дачі?
Все просто — з визначення цілей її використання; це найважливіший етап, від якого залежатиме якість майбутнього відпочинку і ступінь вашої насолоди. Варто визначити:
Чи буде лазня використовуватися круглий рік або тільки влітку?
Чи потрібна в лазні зона відпочинку (столик, стільці, лавки)?
Скільки чоловік одноразово будуть перебувати в парильні?
Відповіді на ці питання допоможуть визначитися з розмірами лазні, а також допоможуть уникнути накопичення зайвих приміщень і порожньої витрати грошей. Будь-яка лазня, навіть найдрібніша, може виявитися досить великий спорудою в рамках скромного ділянки. Тому наступний етап будівництва лазні на дачі — визначення місця розташування майбутньої споруди.
Баня повинна розташовуватися поруч з іншими дачними будівлями (сарай, навіс, склад), бажано на краю ділянки. Поруч має бути достатньо місця для будівництва каналізаційної ями, в яку і взимку, і влітку буде стікати вода.
Після того, як місце буде визначено, слід задуматися про проект майбутньої конструкції.

Дорогі друзі для тих хто хоче знайти хороший проект лазні тоді вам слід звернути свою увагу на сайт: проекты бань в Киеве де знайдете все що вам потрібно на вигідних умовах і доступних цінах!

Готовий проект лазні можна розділити на три основних типи:
«Потрійна» баня. У такій лазні зазвичай є три кімнати: роздягальня (вона ж зона відпочинку), мийка, парилка. В даному випадку піч у лазні буде розташована між миттям і парилкою, більшою своєю частиною в парильні.
«Подвійна» баня. У конструкції цього типу мийку і парилку з’єднують в одну кімнату.
Баня «спрощена». Такий тип лазні займе менше всього місця, адже в ній буде всього лише одна кімната — мийка і парилка в одній особі. Зона відпочинку зазвичай знаходиться поза лазні.

Вибираємо матеріал для будівництва лазні.
Сюди можна віднести не тільки матеріал для стін і фундаменту, але і всі види оздоблювальних матеріалів, грубку, лавки і полиці, труби для проведення каналізації, котел, вішалки, тазики і навіть віники.
У цій статті я зупинюся на описі матеріалу для будівництва стін лазні.

Найпоширенішим матеріалом для будівництва стін лазні можна сміливо вважати деревину: брус або колоду. Зруб для лазні повинен бути досить щільним, міцним, що не пухким. Ні в якому разі не можна в якості матеріалу використовувати для будівництва лазні зруб, виростає на болотистій місцевості.
Чим колода відрізняється від бруса? У першу чергу — зовнішнім виглядом. Якщо в якості матеріалу виступали колоди, лазня не потребуватиме додаткової зовнішньої обробки. Вважається також, що колоди більш довговічні, краще зберігають тепло, ніж бурс. Найчастіше для будівництва бань використовуються наступні види дерева:
Сосна. При нагріванні випаровує антисептичні речовини, корисні для здоров’я. Сосна — дерево дуже довговічне. З цією деревиною легко і приємно працювати.
Осика. Мабуть, найкрасивіше дерево, яке можна використовувати для будівництва стін лазні. Зовсім не боїться гнилі і цвілі, з часом практично не тріскається.
Модрина. Найпопулярніший матеріал для будівництва лазні. Деревина модрини не береться нападкам з боку різних жуків і садових шкідників.
Лазні з дерева виглядають красиво, служать досить довго і дуже добре зберігають тепло всередині приміщення. Також деревина здатна вбирати зайву вологу, не розбухаючи при цьому, а, навпаки, стаючи сильніше і міцніше.

Comments are closed